Bajkowi Bohaterowie w Energylandii

Bajkowi Bohaterowie w Energylandii

8 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niesamowitej akcji „Bajkowi Bohaterowie”. Wydarzenie to zostało zrealizowane dzięki wsółpracy Festiwalu Muzyki Filmowej, Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, Energylandii oraz Roman Apartments. Zabraliśmy rodzeństwo małych pacjentów Hospicjum oraz ich rodziców do magicznej Energylandii!

Rozpoczęliśmy przygodę już o 8:30, kiedy to głodni wrażeń uczestnicy ochoczo wsiedli do busa:

Podróż trwała ponad godzinę, a dzień za szybą zapowiadał się cudownie.

Dotarliśmy wreszcie na miejsce, gdzie zastał nas niecodzienny widok największego w Europie roller coastera! Trzeba przyznać, że wydawał się trochę przerażający… Kto się odważy do niego wsiąść?

Przyjazd na miejsce - Hyperion

Wszyscy dostali wejściówki w postaci kolorowych opasek i wspólnie wyruszyliśmy w podróż pełną wrażeń. Tuż po przejściu przez pierwszą bramę, przywitali nas bajkowi mieszkańcy Energylandii:

Jednak oprócz ekscytujących atrakcji największego parku rozrywki w Polsce, na naszych młodych uczestników czekały jeszcze dodatkowe aktywności. Częścią programu „Bajkowych Bahaterów” była specjalna stylizacja oraz profesjonalna sesja zdjęciowa. Nieodłącznym elementem była oczywiście odpowiednio dobrana garderoba. Rozpoczęło się strojenie!

Gdy wszyscy byli już gotowi i piękni, nadszedł czas dla fotoreporterów. Nasi podróżnicy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy w błysku fleszy. Udzielili również profesjonalnych wywiadów:

Po sesji zdjęciowej z paparazzi wspólnie wyruszyliśmy wreszcie na prawdziwą zabawę! Zaczęła się w strefie familijnej, czekała na nas pierwsza kolejka, po której każdy poczuł że to dopiero początek wrażeń!

Pełni energii pobiegliśmy szybko na kolejną atrakcję. Tym razem było nieco ięcej adrenaliny. Było trochę krzyku, ale za to ile energii!

Aby troszkę się uspokoić, wsiedliśmy do pływających mini altanek, z któych można było podziwiać piękne widoki.

Nadszedł czas na sportowe wrażenia dla najmłodszych:

Nie każdy odważył się wsiąść do tzw Boomerangu…:

Chociaż przyszedł czas na obiad, rozochoconym uczestnikom ani śniło się siadać w restauracji. Dopiero za namową rodziców, udało się ich przekonać, aby pożywili się przed kolejnymi atrakcjami. Po wspólnych wrażeniach każdy potrafił już ocenić, które atrakcje muszą koniecznie zaliczyć. Pozostało spojrzeć na mapę i znaleźć najciekawsze obiekty.

Liczne karuzele, kolejki, strzelnice, coastery, samoloty i wiele wiele innych, wypelniły nam aktywnie czas do samego wieczora.

Po dniu pełnym wrażeń zmęczni, ale pozytywnie naładowani uczestniczy, byli gotowi do powrotu. Cały dzień w Energylandii był dla wszystkich nie lada wyzwaniem…

„Bajkowi Bohaterowie” to jedno z tych wydarzeń, które dostarczyło wiele uśmiechu i radości tym, którzy tego bardzo potrzebują. Jestesmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć w nim udział.